Skip links

Hakkımızda

Benon Medikal-Estetik-Kozmetik, dünyanın en kaliteli medikal-estetik cihazlarını ve kozmetik ürünlerini Türkiye’ye getirmek amacı ile 1994 yılında İzmir’de faaliyet göstermeye başlamıştır. 1994’ten bu yana hizmet veren Benon, tescilli bir marka olarak medikal estetik cihaz ve dermokozmetiklerin satış ve satış sonrası hizmeti sunma amacı ile kurulmuştur. Lazer epilasyon cihazlarından, bölgesel incelme cihazlarına, tedavi amaçlı kullanılan lazerlerden, medikal ayak bakım ünitelerine kadar geniş bir ürün portfoyü olan Benon; Alma Beauty, Aram Huvis, Dancohr, Bentlon, Renlive, Estech Global gibi sektöründe lider olan markaların Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

23 yıldır Medikal-Estetik sektörünün içerisinde olmasının verdiği tecrübe ile müşterilerinin ihtiyaçlarını çok daha iyi anlayan Benon, müşterilerine en kaliteli cihazları ve en etkili teknik servisi sağlamayı kendine misyon edinmiştir. Yurt içinde düzenlenen sektörel fuarların, kongrelerin ve sempozyumların birçoğuna katılan Benon, Türkiye’nin dört bir yanına hem satış hem de teknik servis hizmeti sağlamaktadır. Yurtiçi organizasyon ve fuarların yanında yurtdışındaki en önemli medikal-estetik fuar ve sempozyumlara katılan Benon, sektörel gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye’ye en yeni teknolojileri getirmektedir.

Benon’un tüm departmanları merkez binasında bulunmaktadır, sadece teknik ekibin üretim kısmı merkez atölyededir. Türkiye’nin her yerine 48 saat içerisinde teknik servis sağlama garantisi veren Benon, cihaz kalitesinin yanında teknik servis kalitesinin kritik olduğunun da bilinci ile hızlı ve etkili servis vermeyi benimsemiştir. Bu sebepten işinde uzmanlaşmış yüksek mühendisler, mühendisler ve teknisyenler ile çalışmaktadır.