Lipofrost Nedir?
Benon Medikal’in distribütörlüğünü yaptığı Lipofrost, vakum entegre teknolojisiyle yağ ve selülitlerinizi azaltırken vücudunuzu da şekillendirir.

Soğuk Lipoliz
Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip yok olmalarını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir incelme yöntemidir. İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır. Bu konuda en son teknoloji ise “Soğuk Lipoliz” yöntemidir.
Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha farklı ve radikaldir. Diğer sistemlerde olduğu gibi etkisi hemen görünmez, dondurularak işlevini yitiren yağlar vücuttan 30-60 gün içerisinde atılır.
Soğuk lipolizin çalışma prensibi; belli derecede dondurulan yağ hücreleri vücuttan apoptosis süreci ile atılır. Uygulanan bölgedeki yağ kütlesinin 1 seans sonrasında %40-60’ı vücuttan atılır.

Lipofrost Teknolojisi
Lipofrost, entegreli cryo, vakum ve Led teknolojisini bir arada kullanarak bölgesel yağların azalmasını sağlıyor. Ameliyata ihtiyaç duymadan soğutma yöntemiyle, hedeflenen yağlı dokuyu vakumla çekiyor ve yağ hücrelerini donduruyor. Donan yağ hücrelerini, işlevini yitirdikten sonra vücuttan atan Lipofrost, tedavi amaçlı da kullanılıyor. Cilt yüzeyini korumayı amaç edinen Lipofrost, LED teknolojisi sayesinde diğer dokularda oluşacak zararı engelleyerek sadece yağ dokularına zarar verilmesini sağlar.

Lipofrost Uygulama Alanları

 • Göbek
 • Bel
 • Alt-Üst Karın
 • Sırt
 • Bacak
 • Basen
 • Kollar

Aynı zamanda sezaryen doğum sonrasında karşılaşılan alt karını sırt, basen ve bacak bölgelerinde oluşan yağları %20 ile %40 oranında azaltıyor.

Güçlü Yönleri

 • Gözle görülür tedavi sonuçları,
 • Bu alanda kanıtlanmış teknolojileri kullanır,
 • Aynı anda iki başlık ile çalışma imkanı,
 • İş güçünden tasarruf etmenizi sağlar.

Lipofrost Nasıl Çalışır?
Lipofrost, uygulama etkilerini arttıran vakum ve Led teknolojileri ile tedavi sırasında cryo enerjisi sağlar. Sistem, cilt yüzeyini korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu teknoloji diğer dokulara zarar vermeden sadece hedef yağ hücrelerini kristalleştirir.

Teknik Özellikler
Aplikatörler:
2 orta boy el aleti - 125mm (G) x 189mm (D) x 138mm (H)
Büyük boyutlu aplikatör: 125mm (G) x 217mm (D) x 141mm (H) (İsteğe Bağlı)
Küçük boyutlu aplikatör: 100mm (G) x 146mm (D) x 111mm (H) (İsteğe Bağlı)
Darbe tipi: Darbe 1'den Darbe 4'e
Soğutma sıcaklığı: -10°C ~ 5°C
Tedavi süresi: 01: 00 ~ 60: 00 dk.
Vakum seviyesi: Seviye 1 - Seviye 10
Giriş gücü: AC100 ~ 240V, 220 ~ 240V, 50 / 60Hz (maksimum 600VA)
Panel: 10,2 inç LCD ve Dokunmatik ekran
Boyut: (G x D x Y, mm) 443.5 x 380 x 1.067.2
Ağırlık: 60 Kg